Aitab parandada sõidutehnikat, kasutades treenimismeetodeid ja videoanalüüsi, mida pole võimalik kasutusse võtta jääl. Mängija, kes liigub jäähoki trenažööril, asub püsivalt samal kohal, seda saab aga kasutada tema liigutuste detailsel jälgimisel kiirkaameratega.

Sõidutehnika detailne analüüs on treeneri hinnaliseks abiliseks edasiste sammude planeerimisel sportlase sõidutehnika arendamisel.

Mängija staatiline asukoht võimaldab teha mitmeid spetsiifilisi harjutusi, mida ei saa teha jääl. Jalgade, käte ja kogu keha õige liikumise koordineerimine viiakse täiuslikkuseni kombinatsioonis harjutustega, mis on arendavad multifunktsionaalsust, tööd hokikepiga, perifeerset nägemist, söötusid ja nii edasi.

Arvestades asjaolu, et sportlane püsib pidevalt ühel kohal, saab treener võimaluse oma kasvandikku pidevalt jälgida. Professionaalsed treenerid viibivad kogu treeninguprotsessi vältel sportlase kõrval. See võimaldab luua tugeva sideme sportlase ja treeneri vahel.

Jäähoki trenažöör sobib sportlastele ka taastumistreeninguteks pärast traumat. Eriharjutustega ja koormuse pideva tõstmisega tagatakse kiirem tagasitulek mängu.

Hokitrenažöör on treenimisvahend, mis imiteerib uisutamist jääl. See on liikuv konveier, nagu jooksurada, mis on kaetud sünteetiliste plaatidega, millel hokimängija uisutab samamoodi nagu jääl. Sünteetilised plaadid koosnevad rohkem kui 20 keemilisest ühendist ning see on kümnendeid kestnud uurimistööde ja testide tulemus. Trenažöör võib liikuda edaspidi ja tagurpidi kindlate kiiruste piires – alates 1 kuni 35 km/h. Kogu hokitrenažööri saab ka horisondi suhtes kallutada.

Hoki jooksurada on kompleksne lahendus uisutamistehnika ja individuaalsete oskuste parandamiseks, kiiruse, vastupidavuse, dünaamika ja jalgade tõukejõu arendamiseks.

(с) Copyright HC Vipers, made by Surflink